انیمیشن به زبان انگلیسی | بهترین انیمیشن ها برای تقویت زبان

انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به اندازه سایر ویدیوها یا فیلم‌ها عالی هستند، زیرا چیزهای زیادی می‌توانید از محتوای کودکان بیاموزید. برخی از کارتون‌ها برای مخاطبان بزرگسال ارائه می‌شوند، بنابراین ممکن است در حین استفاده از آن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی، با موضوعات جدید یا یکی دو تا شوخی نامناسب مواجه شوید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد برخی از بهترین انیمیشن به زبان انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی و اینکه چرا باید آن‌ها را به برنامه یادگیری زبان خود اضافه کنید، صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

چرا باید از انیمیشن به زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؛ اما نمی‌دانید که چطور این کار را انجام دهید، باید بگوییم تماشای انیمیشن‌های انگلیسی زبان یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت زبان است. در این قسمت می‌خواهیم دلیل مفید بودن تماشای انیمیشن را برایتان بگوییم:

 • صداپیشگان در انیمیشن‌ها خیلی واضح صحبت می‌کنند؛ یعنی کلمات را به خوبی تلفظ می‌کنند تا همه کودکان، منظور آن‌ها را بفهمند.
 • بسیاری از انیمیشن‌های کودکان بر تعاملات اجتماعی تمرکز دارند، بنابراین می‌توانید برخی از مکالمات و عبارات دنیای واقعی را بشنوید.
 • کارتون‌های کودکان از کلماتی استفاده می‌کنند که به اندازه کافی ساده برای زبان‌ آموزان سطح پایین انگلیسی هستند؛ اما همچنین کلمات چالش ‌برانگیز زیادی را برای زبان ‌آموزان پیشرفته‌تر ارائه می‌دهند.
 • اگر در حال تماشای برنامه‌ای برای کودکان خردسال هستید، این نمایش‌ها اغلب تکراری هستند. آن‌ها کلمات، عبارات و حتی ساختار جملات کامل را تکرار می‌کنند.
 • کارتون‌هایی هستند که به طور خاص برای یادگیری لغات و عبارات جدید ساخته شده‌اند!
 • اگر به دنبال راهی سرگرم‌کننده برای یادگیری زبان انگلیسی هستید، انیمیشن‌ها عالی هستند.
 • تماشای آن‌ها سرگرم‌کننده است!

نحوه استفاده از کارتون و انیمیشن به زبان انگلیسی برای یادگیری زبان

اگر می‌خواهید با استفاده از کارتون و انیمیشن، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، به نکات زیر دقت داشته باشید:

 • تا جایی که می‌توانید، دیالوگ‌ها را تکرار کنید. از اینکه به نظر اطرافیانتان احمق به نظر برسید یا اشتباه تلفظ کنید، نترسید: دهان شما عادت ندارد کلمات را به این شکل بیان کند، اما این فقط یک تمرین است و می‌تواند مهارت تلفظ شما را تقویت کند.
 • یک دفترچه آماده کنید و همیشه به یاد داشته باشید که کلمات جدیدی را که یاد می‌گیرید، یادداشت کنید تا آن‌ها را به خاطر بسپارید.
 • وقتی در حال تماشای انیمیشن در مورد یک روال روزمره جدید هستید، سعی کنید آن را از روی صفحه نمایش تلویزیون بر روی کاغذ دفتر یادداشت خود بیاورید. آیا شخصیت کلمه‌ای در مورد باغبانی، مشق شب، خرید و …گفت که شما نمی‌دانستید؟ پس آن را در دفتر خود یادداشت کنید و پس از یادداشت برداری، به این فکر کنید که کلمه‌ای را که شنیدید، به زبان انگلیسی تکرار کنید!
 • سعی کنید حداقل یک قسمت از سریال انیمیشن را در روز تماشا کنید، آن‌ها کوتاه هستند و به راحتی در هر برنامه روزانه‌ای قرار می‌گیرند.
 • از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید تا بتوانید کلمات ناآشنا و جدید را یاد بگیرید.

استفاده از زیرنویس انگلیسی

آیا تماشای فیلم‌های انگلیسی زبان با زیرنویس، یادگیری زبان را کارآمدتر می‌کند؟ یا اینکه زیرنویس فقط در مرحله خاصی از یادگیری زبان انگلیسی، حیاتی است؟

وقتی در سطح مبتدی یا متوسط قرار دارید، زیرنویس‌ها بسیار مفید هستند؛ اما چرا اینطور است؟

در سطوح مبتدی، استفاده از زیرنویس انگلیسی ممکن است کمک بزرگی باشد؛ اما با پیشرفت سطح زبان انگلیسی شما، ارزش آن کاهش می‌یابد. تصور بر این است که شما باید خود را به چالش بکشید تا پیشرفت کنید.

«منطقه تقریبی رشد» یک مفهوم روانشناختی است که ما برای یادگیری به کار می‌بریم. اعتقاد بر این است که یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که کاری که انجام می‌دهید، کمی چالش برانگیز باشد؛ اما خیلی سخت نباشد.

اگر تکلیف شما خیلی دشوار باشد، چیز زیادی یاد نخواهید گرفت، زیرا ممکن است تسلیم شوید. با این حال، اگر خیلی ساده باشد، اطلاعات جدیدی کسب می‌کنید. منطقه تقریبی رشد درست جایی است که یادگیری موثر انجام می‌شود.

زیرنویس‌ها را می‌توان به این شکل در نظر گرفت: اگر تماشای یک فیلم انگلیسی برای تقویت زبان بدون زیرنویس بسیار چالش برانگیز است، افزودن زیرنویس می‌تواند به بازگشت به نقطه‌ای که یادگیری مؤثر است، کمک کند.

با این حال، اگر استفاده از زیرنویس‌ها خیلی ساده باشد، یک بار دیگر از هنجار دور می‌شوید. در آن لحظه، حذف زیرنویس‌ها به شما کمک می‌کند، اطلاعات بیشتری کسب کنید. بنابراین، بیایید ببینیم که چگونه زیرنویس‌ها می‌توانند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنند.

مزایای استفاده از زیرنویس انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی

به نظر می‌رسد استفاده از زیرنویس انگلیسی در هنگام یادگیری زبان انگلیسی، مزایای زیادی دارد. در قسمت زیر به دو مزیت استفاده از زیرنویس انگلیسی برای تماشای انیمیشن به زبان انگلیسی می‌پردازیم:

1. مزیتی که زیرنویس برای یادگیری زبان دارد

بر اساس مطالعات متعدد، زیرنویس‌ها می‌توانند برای یادگیری زبان و توسعه مهارت‌ها ارزشمند باشند؛ اما چرا و چطور؟

هنگام یادگیری یک زبان جدید، مرحله‌ای وجود دارد که در آن، مغز خود را آموزش می‌دهیم تا ظاهر یک کلمه را با صدای آن مطابقت دهد. این مرحله بسیار مهمی است، زیرا ما را قادر می‌سازد صدای زبانی مناسب را در ذهن خود پرورش دهیم.

این امر به ما در رمزگشایی تلفظ کلمات و تعیین مرز بین کلمات کمک می‌کند. تمرین هماهنگی چشم و گوش هنگام گوش دادن به صدا با زیرنویس می‌تواند مفید باشد.

به این مزایا می‌توان در حین یادگیری چه در حال خواندن متن، در حین گوش دادن به پادکست، تماشای یک فیلم با زیرنویس انگلیسی یا حتی خواندن یک کتاب صوتی یا گوش دادن به آن، دست یافت.

2. مزیتی که زیرنویس برای تماشای فیلم دارد

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید، این است که آیا می‌توانید داستان را در فیلم یا برنامه تلویزیونی بدون زیرنویس دنبال کنید یا اینکه جریان اصلی را گم کرده و سردرگم می‌شوید!

زیرنویس می‌تواند به شما در دنبال کردن موضوع اصلی فیلم کمک کند. البته باید به خاطر داشته باشید که تماشای فیلم و سریال انگلیسی با زیرنویس فارسی، هیچ فایده‌ای برای شما نخواهد داشت. اگر می‌خواهید از زیرنویس استفاده کنید، باید به سراغ زیرنویس انگلیسی بروید. با حضور زیرنویس انگلیسی، هر کلمه‌ای را که نشنیده‌اید و برایتان جدید است، می‌توانید در دیکشنری جستجو کرده و معنی آن را پیدا کنید. سپس کلمه را در دفترچه یادداشت خود بنویسید تا بتوانید آن را به خاطر بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *