مکالمات انگلیسی در فرودگاه | پرکاربردترین جملات و اصطلاحات

سفر یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌ها در بین مردم در سراسر جهان است. سفر جذاب و ارزشمند است، زیرا شما نه تنها از مکان‌های جدید لذت می‌برید، بلکه در هر سفر تجربه جدیدی کسب می‌کنید. برای اینکه در سفر بعدی خود احساس راحتی بیشتری داشته باشید، لازم است چند کلمه اساسی را به خاطر بسپارید که می‌توانید در هر مرحله از سفر خود از آن‌ها استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد مکالمات انگلیسی در فرودگاه صحبت کنیم و رایج‌ترین اصطلاحات را برایتان بگوییم.

اگر برای سفر آماده نباشید، بازدید از یک کشور جدید می‌تواند استرس‌زا باشد و از آنجایی که تقریباً هر سفری از فرودگاه شروع می‌شود، باید بدانید که در این مرحله چه انتظاری باید داشته باشید. راهنمای جامع ما به شما کمک می‌کند تا با هر مکالمه‌ای، از میز پذیرش گرفته تا هواپیما، کنار بیایید و واژگان اولیه فرودگاه را که مفید خواهند بود، به خاطر بسپارید. پس با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

جملات کاربردی انگلیسی در فرودگاه

برای اینکه در فرودگاه بتوانید با سایر افراد ارتباط برقرار کنید، بهتر است جملاتی که در ادامه می‌گوییم را به خاطر بسپارید. همچنین می‌توانید در بهترین کلاس مکالمه زبان انگلیسی در تهران شرکت کرده تا مکالمه خود را تقویت کنید.

مرحله ۱. استعلام و تأیید بلیت هواپیما

اولین کاری که هنگام برنامه‌ریزی سفر انجام می‌دهید، خرید بلیت به کشوری است که از آن بازدید خواهید کرد. هنگامی که در سرزمین مادری خود سفر می‌کنید، می‌توانید تمام مکالمات را به زبان مادری خود صحبت کنید؛ اما هنگام خرید بلیت برای یک کشور خارجی، باید زبان کشور مقصد را دست‌وپاشکسته بلد باشید و بتوانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

برخی از شرکت‌های مسافربری از مسافران می‌خواهند که بلیت خود را استعلام گرفته و تأیید کنند. این یک مرحله ضروری نیست، اما در صورت مواجه‌شدن با چنین موقعیتی، باید برخی از عبارات اساسی و سؤالات فرودگاهی را که ممکن است بشنوید، یاد بگیرید. بیایید به رایج‌ترین این اصطلاحات نگاهی بیندازیم:

 • I want to confirm my flight: من می‌خواهم بلیت خود را تأیید کنم. می‌توانید ابتدا این عبارت را بگویید تا دلیل پرس‌وجوی خود را توضیح دهید. معمولاً تأییدیه‌های پرواز از طریق تلفن همراه در دسترس هستند، بنابراین اگر نمی‌توانید منظور خود را به زبان انگلیسی برسانید، بهتر است از قبل، به وسیله تلفن همراه خود، بلیت را تأیید کنید.
 • Can you tell me your ticket number: شماره بلیت رو می‌گید؟ وقتی فردی که با او صحبت می‌کنید، دلیل درخواست شما را بفهمد، از شما شماره کارت پرواز را می‌پرسد و این جمله را می‌گوید.
 • The number is…: این عبارت پاسخ مناسب به سؤال قبلی است. بلیت خود را به همراه خود نگه دارید تا سریعاً شماره آن را پیدا کنید. پس از آن، کارشناس بلیت را بررسی کرده و اطلاعات را با شما چک می‌کند تا همه چیز درست باشد.
 • ? Are you traveling with anybody else: آیا با شخص دیگری سفر می‌کنید؟ وقتی تمام جزئیات روشن شد، ممکن است از شما درباره افرادی بپرسند که با آن‌ها سفر می‌کنید. معمولاً لازم است همه بلیت‌ها را یکجا استعلام گرفته و تأیید کنید.
 • Yes, I’m traveling with…/No, I’m traveling alone: بله، من با…/نه، من تنها سفر می‌کنم. اگر به تنهایی به سفر می‌روید، می‌توانید فقط به سؤال فوق پاسخ خیر بدهید و اگر هم‌سفر دارید، جزئیات مربوط به هر فردی که شما را همراهی می‌کند، ارائه دهید.
 • Your tickets are confirmed: بلیت‌های شما تأیید شده است. پس از ارائه تمامی اطلاعات لازم به شما اطلاع داده می‌شود که بلیت‌های شما صحیح هستند و تأیید شده‌اند. این بدان معنی است که می‌توانید مطمئن باشید که همه اطلاعات صحیح است و مشکلی در سفر نخواهید داشت.

جملات نام‌برده‌شده، جزو رایج‌ترین مکالمات انگلیسی در فرودگاه هستند که می‌توانید هنگام تأیید بلیت خود از آن‌ها استفاده کنید. خوب است آن‌ها را به خاطر بسپارید تا برای گفتگوی واقعی آماده شوید. اکنون، وقتی می‌دانید که همه اطلاعات بلیت‌ها صحیح است، وقت آن رسیده که به مرحله بعدی بروید.

مرحله ۲. مکالمات انگلیسی در فرودگاه برای کانتر چک‌این

زمانی که تاریخ پرواز فرا می‌رسد، زمان حرکت به سمت فرودگاه است. مهم‌تر از همه، یک قانون اساسی را به خاطر بسپارید: بهتر است ۳ ساعت قبل از پرواز به فرودگاه برسید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید آن را رفع کنید. اولین چیزی که در آنجا منتظر شما است، کانتر چک‌این می‌باشد. این بخشی جدایی‌ناپذیر از هر پروازی است و اصطلاحات و عباراتی دارد که باید به خاطر بسپارید. بیایید نگاهی به مکالمه چک‌این بیندازیم:

 • ? Can I see your ticket and ID card, please: لطفاً بلیت و کارت شناسایی شما را به من بدهید. افسر چک‌این این سؤال را ابتدا از شما می‌پرسد. آن‌ها باید این اطلاعات را جمع‌آوری کنند تا هویت شما را تأیید کرده و جزئیات پرواز شما را ببینند. می‌توانید بگویید «Sure»، «Here you go» یا هر عبارت تأییدکننده دیگری.
 • ? Is anybody else traveling with you today: آیا کسی امروز با شما سفر می‌کند؟ هنگام تأیید بلیت خود، این سؤال را شنیده‌اید؛ اما افسر چک‌این احتمالاً از آن اطلاعی ندارد. بنابراین، یک‌بار دیگر، باید اطلاعات مربوط به هم‌سفر خود را ارائه دهید.

افسران چک‌این نیز باید قبل از پرواز از شما سؤالاتی را بپرسند. به یاد داشته باشید که باید به این سؤالات، صادقانه پاسخ دهید. در این قسمت رایج‌ترین سؤالاتی که ممکن است از شما بپرسند را ملاحظه می‌کنید:

 • ? Did someone you don’t know ask you to take something on the plane with you: آیا فردی که نمی‌شناسید، از شما خواسته است که بسته‌ای را با خود به هواپیما ببرید؟ این سؤال برای جلوگیری از ورود بسته‌های خطرناک و ممنوع به هواپیما است. به عنوان مثال، شاید شخصی از شما بخواهد که کیفی را با خود به هواپیما ببرید که ممکن است حاوی مواد مخدر، اسلحه یا سایر وسایل خطرناک باشد.
 • ? Did you leave your baggage unattended at all in the airport: آیا تا به حال چمدان خود را در فرودگاه جا گذاشته‌اید؟ یک سؤال امنیتی دیگر مشابه سؤال قبلی! شما نباید به هیچ عنوان چمدان خود را به تنهایی در فرودگاه رها کنید، زیرا اگر حواستان به چمدان خود نباشد، ممکن است فردی از آن برای بردن وسایل خطرناک به هواپیما استفاده کند.
 • ? Are you carrying any weapons: آیا شما سلاح حمل می‌کنید؟ این یک سؤال استاندارد است که یک افسر امنیتی از شما می‌پرسد. ممکن است بخواهید با شوخی و خنده به این سؤال پاسخ دهید، اما بهتر است این کار را انجام ندهید.
 • ? Do you have anything to declare: آیا وسیله‌ای برای اظهار دارید؟ برای واردات برخی محصولات خاص به کشور باید اظهارنامه پر کنید. به همین دلیل است که اغلب افسران چک‌این، چنین سؤالاتی را برای جلوگیری از واردات غیرقانونی به کشور از شما می‌پرسند.

این موارد، سؤالات اصلی هستند که از افسر چک‌این خواهید شنید. همانطور که می‌بینید، آن‌ها در درجه اول در مورد امنیت و جزئیات پرواز شما سؤال می‌پرسند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند در مورد چمدان و صندلی ترجیحی شما (در صورت داشتن بلیت باز) از شما سؤال بپرسند و شماره گیت و زمان سوار شدن را در اختیار شما قرار دهند. به همین دلیل ضروری است که تمام این اصطلاحات فرودگاه را به خاطر بسپارید تا از سوء تفاهم جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *