کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح | معرفی کتاب آموزش زبان انگلیسی

انتخاب کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح می‌تواند این کتاب‌ها را به یک دارایی فوق‌العاده برای شما تبدیل کند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا در هر سطحی از زبان انگلیسی که قرار دارید، بتوانید پیشرفت کرده و خود را به جایگاهی عالی در زبان انگلیسی برسانید.

در این مقاله می‌خواهیم تعدادی از کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح های زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم. فرقی ندارد که در چه سن و سالی هستید یا در کدام سطح زبان انگلیسی قرار دارید، در این مطلب برای همه سن و سال‌ها و سطوح زبان انگلیسی، کتاب آموزشی معرفی خواهیم کرد. پس اگر شما هم می‌خواهید بهترین کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح را بشناسید، با ما همراه باشید.

نکاتی برای انتخاب کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح

زمانی که می‌خواهید کتاب آموزشی زبان انگلیسی مناسبی برای خود خریداری کنید، باید حواستان به چند نکته مهم باشد. در ادامه می‌خواهیم ۳ سؤال مهم را مطرح کنیم که هنگام خرید کتاب آموزشی زبان انگلیسی باید به آن‌ها پاسخ دهید:

آیا این کتاب توسط کارشناسان نوشته شده است؟

شما باید به دنبال کتاب‌هایی باشید که توسط کارشناسان زبان انگلیسی نوشته شده که برای مدت طولانی در حوزه زبان انگلیسی فعالیت می‌‌کنند.

کارشناسان هر آنچه که خودشان یاد گرفته‌اند و تمامی موضوعات مهم زبان انگلیسی را به شما ارائه می‌دهند. آن‌ها با نیازهای زبان آموزان و معلمان آشنا هستند و می‌توانند کتابی جامع و معتبر ارائه دهند.

کتاب مورد نظر برای چه سن و سال و چه سطحی از زبان انگلیسی نوشته شده است؟

تمامی کتاب‌ها با هدف قرار دادن سن و سال‌های خاص و سطح‌های مختلف زبان انگلیسی، نوشته می‌شوند. نویسندگان این کتاب‌ها می‌دانند که آموزش به بچه‌ها و آموزش به بزرگسالان، چالش‌های منحصربه‌فرد خود را دارند و بنابراین کتاب‌های آموزشی برای یک گروه به‌خصوص نوشته می‌شوند و شما باید هنگام خرید کتاب، دقت کنید که کتاب مورد نظر برای کدام گروه مناسب است.

آیا کتاب مورد نظر انعطاف‌پذیر است؟

هر فردی نیازهای آموزشی متفاوتی دارد و روش یادگیری او با سایر افراد متفاوت است. به همین دلیل، کتاب‌ خریداری‌شده باید منعطف باشد تا بتواند نیازهای آموزشی زبان آموزان مختلف را تحت پوشش قرار دهد. هنگام خرید کتاب، شما باید حواستان باشد که کتاب مربوطه با نیازهای آموزشی شما هماهنگ باشد.

نکاتی که برای کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی باید در نظر داشت

کتاب آموزشی جای معلم را پر نمی‌کند

این کتاب‌ها فوق‌العاده هستند؛ اما نمی‌توانند جای یک معلم خوب را پر کنند. شما می‌توانید از این کتاب‌های آموزشی به عنوان مرجعی برای مطالب و فعالیت‌ها استفاده کنید و خیلی به آن‌ها وابسته نباشید. در کنار کتاب‌های آموزشی بهتر است از یک معلم حرفه‌ای هم کمک بگیرید تا مشکلات شما را رفع کرده و به شما در مسیر یادگیری زبان انگلیسی کمک کند.

تمرینات تکمیلی مهم هستند

از ترکیب و تطبیق کتاب‌های آموزشی با سایر تمرینات تکمیلی نترسید! گوش دادن به زبان انگلیسی در موقعیت‌های واقعی با استفاده از نمایش‌های تلویزیونی و فیلم‌ها همیشه روشی عالی برای درگیر نگه داشتن ذهن زبان آموزان و یادگیری است. از یک برنامه آموزشی عالی کمک بگیرید. سعی کنید فیلم‌های انگلیسی را بدون زیرنویس فارسی و به صورت زبان اصلی تماشا کنید.

استفاده از محتوای معتبر همراه با کتاب‌های آموزشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کتاب درسی به زبان آموزان مفاهیم را آموزش می‌دهد، در حالی که رسانه‌های بومی به آن‌ها نشان می‌دهند که چگونه در عمل از زبان انگلیسی استفاده می‌شود.

بنابراین محتوای معتبر چیست؟ اساساً، هر شکلی از رسانه‌های جمعی که انگلیسی زبان‌های بومی در آن‌ها حضور دارند، می‌تواند به عنوان محتوای معتبر در نظر گرفته شود. این محتوای معتبر می‌تواند به معنای هر چیزی باشد؛ از یک رمان کاملاً جدیدی که به تازگی منتشر شده گرفته تا یک سریال تلویزیونی کلاسیک و فراتر از آن … .

البته فراموش نکنید که فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی زبان را باید به صورت زبان اصلی تماشا کنید. همچنین شما می‌توانید از زیرنویس انگلیسی فیلم‌ها هم کمک بگیرید؛ اما به هیچ عنوان به سراغ زیرنویس فارسی نروید. در صورت استفاده از زیرنویس فارسی برای فیلم و سریال‌ها،‌ ذهن شما تنبل خواهد شد و تنها حواسش به خواندن زیرنویس فارسی متمرکز می‌شود. در این حالت، صحبت کردن بازیگران برای شما اهمیتی نخواهد داشت و کمکی به تقویت زبان انگلیسی خود نخواهید کرد.

برنامه‌های تلفن همراه به عنوان تمرین تکمیلی

شما می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که به شما واژگان انگلیسی را با بازی آموزش می‌دهند. نتیجه بازی در اپلیکیشن ثبت خواهد شد و بنابراین شما متوجه می‌شوید که کدام واژه برایتان دشوار بوده و نیاز به تمرین و تکرار بیشتری دارد.

همچنین اپلیکیشن‌هایی هم وجود دارند که گرامر و دستور زبان انگلیسی را به شما آموزش می‌دهند. بدین ترتیب شما می‌توانید به راحتی زبان انگلیسی را از طریق بازی کردن و تلفن همراه خود یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *