فیلم انگلیسی برای تقویت زبان | بهترین فیلم ها برای تقویت زبان انگلیسی

تماشای فیلم یک روش سرگرم‌کننده برای بهبود زبان انگلیسی است! همه ما عاشق تماشای فیلم و انیمیشن و سریال هستیم؛ اما اکثراً به دنبال فیلم‌های دوبله‌شده به فارسی می‌گردیم و فیلم‌های زیرنویس و زبان اصلی را تماشا نمی‌کنیم. با این حال، باید بدانید که تماشای فیلم‌های زبان اصلی می‌تواند به شما در تقویت زبان انگلیسی کمک کند. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم به معرفی ۲۳ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان بپردازیم. اگر شما هم می‌خواهید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

چرا انگلیسی را با فیلم یاد بگیریم؟

تماشای فیلم سینمایی برای تقویت زبان انگلیسی بسیار سرگرم‌کننده‌تر از مطالعه کتاب درسی است! همچنین تماشای فیلم می‌تواند به اندازه مطالعه کتاب درسی مفید باشد. در این قسمت به شما می‌گوییم که چرا فیلم انگلیسی برای تقویت زبان مفید است:

  1. آشنایی با انگلیسی واقعی: کتاب‌های درسی برای یادگیری لغات یا گرامر عالی هستند؛ اما هیچ چیز بهتر از گوش دادن به زبان انگلیسی واقعی نیست!با تماشای فیلم‌های انگلیسی و آمریکایی می‌توانید به صحبت‌های بازیگران بومی انگلیسی گوش دهید که چطور به زبان مادری خود صحبت می‌کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا انگلیسی مدرن را یاد بگیرید و از نظر واژگان و سبک بیشتر شبیه یک زبان آموز بومی شوید.
  2. تلفظ بهتر: گاهی اوقات یادگیری تلفظ یک کلمه انگلیسی بسیار دشوار است. شنیدن صحبت‌های بازیگران بومی در فیلم‌ها، روش صحیح تلفظ کلمات را به شما آموزش می‌دهد. همچنین دیالوگ‌های موجود در فیلم‌ها، نمونه‌های خوبی از چگونگی تغییر صداها در کلمات را به شما نشان می‌دهند.
  3. یادگیری کلمات در موقعیت‌های واقعی: وقتی کلمه‌ای را یاد می‌گیرید، به خاطر آوردن معنی یا نحوه استفاده از آن دشوار خواهد بود. در فیلم‌ها از کلمات به عنوان بخشی از داستان استفاده می‌شود و این امر به شما کمک می‌کند تا آن‌ها را به طور مؤثرتر یاد بگیرید و به خاطر بسپارید.
  4. آشنایی با لهجه‌های بومی: در سراسر بریتانیا و آمریکا از لهجه‌های مختلفی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی استفاده می‌شود. هنگام تماشای فیلم، لهجه‌های منطقه‌ای زیادی را خواهید شنید که به درک بهتر زبان انگلیسی کمک می‌کند. کتاب‌های درسی به ندرت اطلاعاتی در مورد لهجه‌های انگلیسی ارائه می‌دهند.
  5. آشنایی با فرهنگ انگلیسی زبانان: با تماشای فیلم به زبان انگلیسی می‌توانید در مورد فرهنگ پشت زبان یاد بگیرید. زبان و فرهنگ، ارتباط تنگاتنگی باهم دارند. چرا با تماشای فیلم‌های زبان اصلی، هر دو را هم‌زمان مطالعه نمی‌کنید؟

5 نکته برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم

نکات زیر را برای تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان به خاطر داشته باشید:

۱. فقط فیلم‌های جذاب را انتخاب کنید!

تماشای فیلم‌های جذاب، بدیهی به نظر می‌رسد؛ اما مهمترین نکته هنگام استفاده از فیلم انگلیسی برای تقویت زبان، تماشای فیلم‌هایی است که از آن‌ها لذت خواهید برد! اگر فیلم خسته کننده‌ای را انتخاب کنید، ممکن است علاقه خود را به زبان انگلیسی از دست بدهید و خیلی به زبان مورد استفاده در فیلم توجه نکنید! پس تماشای فیلم فوق العاده و جذاب برای یادگیری زبان انگلیسی را فراموش نکنید.

۲. از فیلم‌هایی با اصطلاحات و کلمات خیلی سخت دوری کنید

هنگامی که در حال تماشای یک فیلم به زبان انگلیسی هستید، باید مکالمات را به اندازه کافی درک کنید تا خط داستان را دنبال نمایید. فیلمی را انتخاب کنید که با سطح فعلی انگلیسی شما سازگار باشد. اگر مبتدی هستید، می‌توانید با انیمیشن‌های ساده یا فیلم‌های کودکانه مانند داستان اسباب بازی شروع کنید. از طرفی دیگر، اگر 99 درصد از دیالوگ بین شخصیت‌های یک فیلم را درک کنید، اعتمادبه‌نفس شما بالا می‌رود و تقویت زبان انگلیسی خود را ادامه می‌دهید.

۳. هدف خود را روی درک حداقل ۷۰ درصد مکالمات متمرکز سازید

هنگام تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان، باید معنی کلی را درک کنید و نه تک تک کلمات! اگر برخی از کلمات یا عبارات را از دست دادید یا لهجه یک شخصیت در فیلم را متوجه نشدید، نگران نباشید. می‌توانید گاهی اوقات فیلم را مکث کرده یا به عقب برگردانید و واژگان جدید را یادداشت کنید؛ اما خیلی این کار را انجام ندهید، زیرا می‌تواند ذهن شما را تنبل کند. به یاد داشته باشید که تماشای فیلم باید سرگرم‌کننده باشد!

۴. عبارات و اصطلاحات مورد علاقه خود را تکرار کنید!

اگر عبارت یا اصطلاحی را شنیدید که واقعاً دوست داشتید، آن را یادداشت کرده و تکرار کنید! اگر آن را با صدای بلند بگویید، به احتمال زیاد عبارت را به خاطر می‌سپارید. گاهی اوقات، عباراتی را می‌شنوید که جالب به نظر می‌رسند و در انگلیسی روزمره در بریتانیا یا آمریکا استفاده می‌شوند. کتاب‌های درسی معمولاً این عبارات غیررسمی را آموزش نمی‌دهند؛ اما فیلم‌ها آموزش می‌دهد!

۵. از زیرنویس به روش درست استفاده کنید

وقتی در حال تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان هستید، ایده خوبی است که زیرنویس را روشن کنید؛ اما زیرنویس هم باید انگلیسی باشد، نه فارسی! در اکثر پخش کننده‌های ویدیو می‌توانید این کار را از طریق تب تنظیمات انجام دهید. در YouTube، گزینه «CC» را در گوشه پایین سمت راست انتخاب کنید و سپس «زیرنویس انگلیسی» را روشن نمایید. اگر واقعاً فیلمی را دوست دارید، سعی کنید آن را یک بار با زیرنویس و سپس بدون آن تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *