چگونه زبان انگلیسی را از صفر یاد بگیریم

انگلیسی رایج‌ترین زبان مورد استفاده در جهان است. راه‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد و همچنین نکات زیادی هستند که برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر باید به آن‌ها توجه داشته باشید؛ اما بهترین و مؤثرترین روش، کدام است؟ برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

همه ما می‌دانیم که شرکت کردن در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی، بهترین و مؤثرترین روش برای یادگیری این زبان پرکاربرد است. با این حال، همه ما نمی‌توانیم در کلاس‌های حضوری شرکت کنیم یا به دنبال روش‌هایی هستیم که در کنار کلاس‌های آموزشی به ما کمک کنند زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیریم.

در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهمی را به شما بگوییم که با کمک آن‌ها می‌توانید یادگیری زبان انگلیسی را از صفر شروع کنید. همچنین روش‌هایی را برای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی به شما پیشنهاد خواهیم داد.

نکات مؤثر برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر

۱. هدف داشته باشید

انگلیسی را می‌توان به عنوان «زبان ارتباطات بین‌المللی» در نظر گرفت. در بین تمام زبان های موجود، رایج‌ترین زبان مورد استفاده مردم در سراسر جهان، انگلیسی است.

با توجه به این موضوع، جای تعجب نیست که انگلیسی، زبان اینترنت و حتی رسانه‌های محبوب است. اکثر صفحات و سایت های معروف به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند. بنابراین، اگر زبان را خوب بلد باشد، می‌توانید از اکثر صفحات و سایت‌های معروف استفاده کنید.

موارد نام‌برده‌شده تنها چند دلیل کلی است که افراد می‌خواهند زبان انگلیسی را یاد بگیرند. بخشی از زمان خود را صرف فکر کردن به این موضوع کنید که چرا می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید و چگونه باید برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر برنامه‌ریزی کنید. داشتن انگیزه درونی و بیرونی در یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا در مسیر اهداف یادگیری خود قرار بگیرید.

۲. زبان انگلیسی را درک کنید

زبان انگلیسی از شکسپیر تا به امروز تکامل یافته است. یادگیری تاریخچه آن، مزایای خاص خود را دارد؛ اما بهتر است که بر یادگیری زبان انگلیسی امروزی تمرکز کنید.

در حالی که تسلط بر گرامر و ساختار زبان انگلیسی به اندازه توانایی مکالمه با استفاده از آن مهم نیست، اگر هدف شما این است که به زبان انگلیسی مسلط باشید، درک نحوه عملکرد زبان می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

به عنوان مثال، باید بدانید که در زبان انگلیسی، قوانین همیشه برای همه چیز اعمال نمی‌شود. برای مثال، کلمات ساده «do» و «go» با وجود داشتن مصوت یکسان، تلفظ‌های متفاوتی دارند.

به غیر از تلفظ، موارد دیگری که برای درک زبان انگلیسی باید به آن‌ها توجه کنید، عبارت‌اند از:

  • مترادف و متضاد: روش‌های مختلفی برای بیان یک ایده در زبان انگلیسی وجود دارد. با این حال، برای تسلط بیشتر، حتی کلماتی که تقریباً یک معنی دارند، ممکن است به لحاظ شدت متفاوت باشند. به عنوان مثال، «small» دقیقاً مشابه «minuscule» نیست، زیرا small به معنی کوچک است؛ اما minuscule شدت بیشتری دارد و برای بیان اشیاء خیلی کوچک‌تر استفاده می‌شود.
  • ساختار جمله: ایجاد جملات به زبان انگلیسی یک الگوی اساسی دارد. فاعل با فعل همراه است و فعل بعد از فاعل می‌آید. مفعول اختیاری است.
  • گویش‌های انگلیسی: بیش از ۱۶۰ گویش انگلیسی در جهان وجود دارد. برخی از رایج‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از انگلیسی بریتانیایی، انگلیسی آمریکایی، انگلیسی کانادایی و انگلیسی استرالیایی. شما می‌توانید همه گویش‌ها را یاد بگیرید؛ اما بهتر است به یک گویش پایبند باشید.

۳. اصول اولیه را یاد بگیرید

اکنون که یک هدف را تعیین کرده‌اید و درک درستی از زبان مقصد خود دارید، این سؤال باقی می‌ماند: یادگیری زبان انگلیسی از صفر چگونه است؟

یک ترفند عالی برای  یادگیری زبان انگلیسی در خانه، این است که به جای کلمات، عبارات را مطالعه کنید. بله، کلمات بسیار ابتدایی هستند؛ اما به یاد داشته باشید که باید یادگیری خود را واقع‌بینانه پیش ببرید. برای افراد مبتدی، به خاطر سپردن کلمات بدون دانستن نحوه استفاده از آن‌ها، گزینه خوبی نیست. در عوض بهتر است عبارات را یاد بگیرید تا بتوانید احساسات خود و آنچه را که می‌خواهید، بیان کنید.

برای یادگیری اصول اولیه، می‌توانید از تماشای برنامه‌های کودکان نیز بهره‌مند شوید. ممکن است احمقانه به نظر برسد اما این کار می‌تواند به یادگیری زبان انگلیسی کمک کند. افرادی که زبان را از صفر یاد می‌گیرند، مانند کودکان خردسالی هستند که زبان اصلی خود را یاد می‌گیرند. برنامه‌های کودکان به زبان انگلیسی از عبارات ارتباطی اولیه استفاده کرده و حتی جملات خود را آهسته‌تر بیان می‌کنند تا کودکان به طور کامل آن‌ها را درک کنند.

برای یادگیری اصول اولیه زبان انگلیسی به نکات زیر دقت کنید:

  • اجزای کلام در انگلیسی: ۸ دسته اجزای کلام در انگلیسی را بیاموزید. این ۸ دسته شامل اسم، ضمایر، افعال، صفت، قید، حروف اضافه، حروف ربط و حرف ندا می‌شود.
  • فاعل: فاعل جمله بسیار مهم است، زیرا موضوع جمله می‌باشد.
  • گزاره‌ها: یک گزاره در مورد موضوع صحبت می‌کند. گزاره معمولاً عمل را بیان کرده و افعال را مشخص می‌کند.
  • ترکیب اجزای کلام در انگلیسی: می‌توان از اجزای کلام در انگلیسی با‌هم استفاده کرد تا تفکر جامع‌تری را بیان کنید و جمله را ادامه دهید. یک جمله ممکن است یک اسم، یک ضمیر، یک فعل، یک قید به طور هم‌زمان و تعداد بیشتری از این اجزای جمله را داشته باشد.

انواع جمله: معمولاً ۴ نوع جمله وجود دارد که بسته به نحوه بیان فرد متفاوت هستند. جملات اظهاری، یک فکر را بیان می‌کنند. جملات پرسشی، سؤالی را می‌پرسند. جملات تعجبی بیانگر احساسات قوی هستند، در حالی که جملات امری برای دستورات و درخواست‌ها استفاده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *