مصاحبه کاری به انگلیسی | فوت و فن های مصاحبه شغلی به انگلیسی

امروزه تسلط به زبان‌های خارجی مانند انگلیسی در بازار کار، مزیت بزرگی محسوب می‌شود که می‌تواند در مصاحبه شغلی تفاوت عظیمی ایجاد کند. مصاحبه شغلی هم برای انگلیسی زبانان بومی و هم برای افراد غیربومی می‌تواند دشوار باشد. به همین دلیل، شما باید تا جایی که می‌توانید مصاحبه کاری به انگلیسی را تمرین کنید و در صورت لزوم، ثبت‌نام در دوره زبان انگلیسی را در نظر بگیرید که به شما کمک می کند اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید.

مصاحبه کاری به انگلیسی معمولاً باعث می‌شود همه احساس استرس داشته باشند. شما باید برای به دست آوردن شغل مربوطه با افراد دیگری رقابت کنید و در عین حال نباید مضطرب باشید که منجر به از دست دادن موقعیت شغلی شود. استرس برای انجام مصاحبه شغلی در یک طرف قرار دارد و وقتی قرار است مصاحبه کاری به انگلیسی انجام دهید، همه چیز بدتر می‌شود. با این حال، می‌خواهیم به شما بگوییم که مصاحبه کاری به انگلیسی آنقدرها هم دشوار نیست و تنها با در نظر گرفتن چند نکته ساده می‌توانید مصاحبه شغلی خود را با موفقیت پشت سر بگذارید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا هر آنچه باید بدانید را به شما بگوییم.

مصاحبه کاری به انگلیسی

یکی از فواید یادگیری زبان انگلیسی در مصاحبه کاری است! آیا می‌خواهید مصاحبه‌کننده خود را با مهارت‌های انگلیسی خود تحت تأثیر قرار دهید و شغل مورد نظر خود را به‌دست آورید؟ ۲۰ نکته زیر را در نظر بگیرید تا برای مصاحبه شغلی خود به زبان انگلیسی آماده شوید.

۱. تحقیق در مورد صنعت و شرکت مورد نظر

مصاحبه‌کنندگان ممکن است از شما بپرسند که جایگاه شرکت در صنعت، رقبای آن، و مزیت‌های رقابتی را چگونه می‌بینید و چه اقداماتی باید برای برجسته‌کردن شرکت انجام داد. بدین ترتیب، بهتر است پیش از مراجعه برای مصاحبه کاری، اطلاعات خود را در مورد شرکت مربوطه و صنعت کاری آن‌ها افزایش دهید.

۲. مشخص ‌کردن نقاط فروش و دلایلی که شغل مربوطه را می‌خواهید

شما باید برای هر مصاحبه با حداقل سه تا پنج نقطه کلیدی فروش آماده شوید. به عنوان مثال، چه چیزی شما را به بهترین کاندید برای به دست آوردن شغل مربوطه تبدیل می‌کند. یک مثال از هر نقطه فروش آماده کنید: من توانایی متقاعد کردن بقیه را دارم … . آماده باشید تا توضیح دهید که چرا به این شغل علاقه‌مند هستید. مصاحبه‌کنندگانی که فکر کنند شما به شغل مربوطه علاقه‌مند نیستید، به شما پیشنهاد شغلی نخواهند داد، مهم نیست که چقدر واجد شرایط باشید.

۳. پیش‌بینی نگرانی‌ها و ملاحظات مصاحبه‌کننده

همیشه تعداد متقاضیان شغل در مصاحبه کاری به انگلیس،  بیشتر از فرصت‌های شغلی است. مصاحبه‌کنندگان باید راه‌هایی برای غربالگری نامزدها بیابند. از آنها بپرسید که چرا نمی خواهند شما را استخدام کنند. دفاع خود را آماده کنید “می دانم که شما ممکن است به این فکر کنید که ممکن است به دلیل (رزرو آنها) مناسب این شغل نباشم.

۴. آماده‌شدن برای سؤالات متداول مصاحبه

سوالاتی که در مصاحبه کاری انگلیسی می پرسند، بسیار زیاد هستند که حتی ممکن است بیشتر از ۱۰۰ عدد باشند. شاید از خود بپرسید که اگر این همه سؤال وجود دارد، این مصاحبه‌ها چقدر طول می‌کشد. چگونه می‌توانید برای این مصاحبه‌ها آماده شوید؟ در ادامه مقاله لیستی از ۱۰ سؤال رایج مصاحبه کاری به انگلیسی را آماده کرده‌ایم. نگاهی به آن‌ها بیندازید و پاسخ‌های خود را از قبل آماده کنید تا در طول مصاحبه با چالش روبه‌رو نشوید.

۵. آماده‌کردن سؤالات خود برای مصاحبه‌کننده

شما می‌توانید سؤالات یکسانی را از همه مصاحبه‌کنندگان بپرسید؛ حتی اگر آن‌ها در یک شرکت نباشند. همچنین می‌توانید بپرسید: دوست دارید چه نوع فردی را در این شغل ببینید؟ با پرسیدن این چنین سؤالاتی می‌توانید مهارت و تسلط خود را به مصاحبه‌کننده نشان دهید که واقعاً مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

این یک مزیت بزرگ است که بتوانید به سؤالی مانند «چرا باید شما را استخدام کنم؟» پاسخ سریع بدهید. صحبت‌کردن با صدای بلند، متقاعدکننده و مطمئن در حالی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنید، می‌تواند مزیت فوق‌العاده‌ای باشد. اولین باری که این کار را انجام می‌دهید، گیج‌کننده به نظر می‌رسد؛ اما وقتی آن را بیشتر از ۱۰ بار تکرار کنید، ملکه ذهن شما خواهد شد. در این زمینه بهتر است به تقویت اسپیکینگ خود هم بپردازید تا با لهجه مناسبی صحبت کنید.

۶. تمرین کردن

شما نباید در حالی که «روی صحنه» با استخدام‌کنندگان هستید، تمرین کنید! قبل از رفتن به مصاحبه کاری به انگلیسی باید تمرین و تکرار فراوانی داشته باشید. تمرین بهترین راه برای یادگیری و تسلط است. دو دوست می‌توانند مصاحبه با یکدیگر را به صورت دوره‌ای تمرین کنند. یک نفر به عنوان ناظر عمل می‌کند، در حالی که دیگری «مصاحبه شونده» است. هر دو بازخورد دریافت می‌کنند. می‌توانید تا پنج دور بروید و نقش‌هایتان را عوض کنید.

همچنین اگر تنها هستید، می‌توانید صدای خود را حین تمرین ضبط کنید. سپس می‌توانید آن را مجدداً پخش کنید تا مشخص شود چه نقاط ضعف و قدرتی دارید. هر کاری که انجام می‌دهید، حواستان باشد که تمرین شامل صحبت با صدای بلند است. به یاد داشته باشید که تکرار کردن پاسخ در ذهن‌تان، کمکی نخواهد کرد.

۷. تمرکز روی ۵ دقیقه اول مصاحبه

بر اساس برخی مطالعات، مصاحبه‌کنندگان در ۵ دقیقه اول تصمیم می‌گیرند که فرد مورد نظر را استخدام کنند یا خیر. سپس، آن‌ها باقیمانده مصاحبه را صرف تأیید یا عدم تأیید این تصمیم می‌کنند. چه کاری می‌توانید در ۵ دقیقه انجام دهید تا مصاحبه را ببرید؟ انرژی و اشتیاق را به مصاحبه شغلی بیاورید و قدردانی خود را از وقت آن‌ها نشان دهید. به یاد داشته باشید که آن‌ها ممکن است با بسیاری از کاندیدهای دیگر مصاحبه کنند و شاید سایر کاندیدها انرژی لازم را نداشته باشند. شما این انرژی را به مصاحبه بیاورید. گفتگوی خود در مصاحبه کاری به انگلیسی را با یک نظر مثبت در مورد شرکت شروع کنید. به عنوان مثال، «من واقعا مشتاقانه منتظر این جلسه بودم». «من معتقدم (شرکت) در (یک زمینه یا پروژه خاص) عالی عمل می‌کند؛ بنابراین من از امکان مشارکت در آن هیجان‌زده هستم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *