بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی

اگرچه راه‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، بهترین گام برای شروع، مطالعه چند کتاب آموزشی با کیفیت بالا است. هیچ روش دیگری نمی‌تواند به اندازه مطالعه بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی و همچنین تمرین و تکرار فراوان، زبان انگلیسی را به شما آموزش دهد. حتی برنامه‌های آموزشی رایگان هم هزینه‌ای دارد: وقت شما. هرچه زمان بیشتری را صرف یک برنامه آموزشی با طراحی ضعیف کنید، زمان کمتری برای دستیابی به اهداف دیگر خود خواهید داشت.

شما می‌توانید برای یادگیری سریع‌تر و بهتر زبان انگلیسی، آموزش را با مطالعه کتاب آموزشی شروع کرده و در کنار آن به تماشای فیلم‌های زبان اصلی بنشینید؛ اما فراموش نکنید که بهترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی، کتاب‌ها هستند.

در این مقاله می‌خواهیم بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم که به ۴ دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • بهترین کتاب‌های مخصوص گرامر
  • بهترین کتاب برای یادگیری واژگان
  • بهترین کتاب برای صحبت کردن و تلفظ
  • بهترین کتاب داستان‌های انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی

همچنین اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید، ۳ کتاب مفید را به طور خاص برای آمادگی آیلتس به شما معرفی خواهیم کرد.

برخی از این کتاب‌ها کمی گران هستند؛ اما وقتی فکر می‌کنید که آن‌ها را مطالعه کرده و هفته‌ها، ماه‌ها یا سال‌ها به آن‌ها مراجعه خواهید کرد، ممکن است ارزان‌ترین سرمایه‌گذاری برای یادگیری زبان انگلیسی باشند و بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی محسوب می‌شود.

بهترین کتاب‌ها برای بهبود واژگان انگلیسی

یک روش بسیار رایج برای یادگیری کلمات جدید این است که ابتدا به آن کلمات در زبان مادری خود فکر کرده و سپس ترجمه انگلیسی آن‌ها را جستجو کنید (با استفاده از گوگل یا یک برنامه فرهنگ لغت)؛ اما این روش نمی‌تواند بهترین گزینه برای یادگیری کلمات جدید باشد. زبان آموزانی که از این روش برای یادگیری کلمات جدید استفاده می‌کنند، حتی پس از سال‌ها یادگیری زبان انگلیسی، نمی‌توانند به خوبی صحبت کنند.

وقتی می‌شنوید که برخی افراد در 6 ماه زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند، دلیل اصلی این است که آن‌ها از کتاب‌هایی مناسب برای یادگیری واژگان جدید در زبان انگلیسی استفاده می‌کنند. در این قسمت می‌خواهیم در پاسخ به سؤال بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی چیست؟ ۳ کتاب مفید برای یادگیری واژگان انگلیسی را به شما معرفی کنیم:

۱. کتاب English Vocabulary Builder (DK English for Everyone)

سریع‌ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی (یا هر زبان دیگری) استفاده از تصاویر است. به هر حال، بخش بزرگی از مغز شما به پردازش اطلاعات بصری اختصاص دارد. نوزادان اولین کلمات خود را نیز از این طریق یاد می‌گیرند. آن‌ها کلمه پیتزا را می‌شنوند و یاد می‌گیرند که وقتی می‌خواهند در مورد آن صحبت کنند، می‌توانند کلمه پیتزا را بگویند.

کتاب‌های زیادی وجود دارد که از روش آموزش تصویری استفاده می‌کنند. یکی از بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی، مجموعه کتاب English Vocabulary Builder (DK English for Everyone) است.

کتاب English Vocabulary Builder (DK English for Everyone) شامل بیش از 3000 کلمه و عبارت مربوط به اشیاء، اعمال و موقعیت‌های معمولی است. همچنین نسخه‌هایی برای یادگیری گرامر، اصطلاحات و عبارات تجاری دارد.

نکته‌ای که کتاب‌های DK را از دیگر کتاب‌های مصور متمایز می‌کند، این است که هر بخش از کتاب شامل تمرین‌های شنیداری و مرور است و می‌توانید تلفظ کلمات را در وب‌سایت این شرکت یا با استفاده از برنامه رایگان آن تمرین کنید.

۲. کتاب English Collocations in Use (Cambridge)

یادگیری یک کلمه جدید می‌تواند دشوار باشد. شما باید یاد بگیرید که معنی آن چیست، چگونه آن را تلفظ کنید، چگونه آن را بنویسید و چگونه از آن در یک جمله استفاده کنید؛ اما این سؤال نیز وجود دارد که چگونه می‌توان از این کلمه به طور طبیعی استفاده کرد، گویی که یک انگلیسی زبان بومی صحبت می‌کند؟!

برای صحبت کردن به زبان انگلیسی به طور طبیعی، باید زمانی را صرف مطالعه کتاب English Collocations in Use (Cambridge) کنید. دانشگاه کمبریج مجموعه‌ای از کتاب‌ها را در اختیار زبان آموزان قرار داده است که می‌توانند به شما در یادگیری این عبارات فریبنده کمک کنند. همچنین دانشگاه کمبریج کتاب‌های مشابهی برای یادگیری افعال و اصطلاحات هم ارائه داده است.

۳. کتاب Oxford Advanced Learner’s Dictionary (OALD)

دانشگاه آکسفورد به دلیل ارائه یکی از بزرگترین لغت نامه‌های انگلیسی (با 600.000 لغت) مشهور است.

مهمتر از آن، کارشناسان دانشگاه آکسفورد Oxford 3000 را نیز ارائه داده‌اند. این کتاب فهرستی از مفیدترین و پرکاربردترین کلمات در کشورهای انگلیسی زبان را معرفی می‌کند. به گفته این کارشناسان، زمانی که این 3000 کلمه را یاد بگیرید، می‌توانید 80 تا 90 درصد مکالمات انگلیسی را درک کنید و روزنامه‌های انگلیسی زبان را بخوانید.

همچنین این 3000 کلمه به شما این امکان را می‌دهد که هر کلمه کتاب Oxford Advanced Learner’s Dictionary (OALD) را درک کنید. کتاب Oxford Advanced Learner’s Dictionary (OALD) یک فرهنگ لغت ویژه برای دانش آموزانی که مایل به حضور در یک دانشگاه انگلیسی زبان هستند. جدیدترین نسخه این کتاب شامل 60.000 کلمه و 109.000 مثال است.

کتاب Oxford Advanced Learner’s Dictionary (OALD) ویژگی‌های خاص بسیاری دارد که نمی‌توانید در فرهنگ‌ لغت‌های دیگر بیابید؛ مانند مترادف‌ها و ترکیب‌ها. همچنین این کتاب یک نسخه الکترونیک دارد که می‌توانید به صورت برنامه روی گوشی موبایل خود نصب کرده و هر کلمه‌ مورد نظر خود را در آن جستجو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *