بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی | کتاب های آموزش گرامر زبان انگلیسی

هر زمان که یک سؤال گرامری دارید، باید منبعی در دست داشته باشید که به شما پاسخ دهد! کتاب‌های دستور زبان انگلیسی، مجموعه‌ای از قوانین برای نقطه‌گذاری، حروف بزرگ، ساختار جمله در انگلیسی، استفاده از کلمات و موارد دیگر را به شما ارائه می‌دهند. این کتاب‌ها اغلب توسط اساتید و نویسندگان و همچنین زبان‌آموزان انگلیسی استفاده شده و از راهنمای گرامر عمیق تا کتاب‌های کار با تمرین‌های فراوان را شامل می‌شوند. اگر می‌خواهید شما هم به گرامر انگلیسی مسلط شده و بتوانید به راحتی از گرامر در زبان انگلیسی استفاده کنید، در این مقاله همراه ما باشید تا لیستی از بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی را به شما ارائه دهیم.

کتاب‌های درسی گرامر همراه با تمرین

این  کتاب‌های درسی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه با کیفیت بالا هم توضیحی و هم تمرینی هستند، بنابراین می‌توانند گزینه‌ای عالی برای شما باشند تا هم گرامر را یاد بگیرید و هم تمرین کنید:

۱. کتاب Schaum’s Outline of English Grammar

Schaum’s Outline of English Grammar بیش از یک کتاب کار است! این کتاب یک راهنمای گرامری کامل است که مملو از مطالب دستوری و مشکلات تمرینی می‌باشد. این کتاب کار برای دانش‌آموزانی که دوست دارند قوانین و اصطلاحات انگلیسی را یاد بگیرند، عالی است. مطالب درسی در این کتاب به روشی ساده با تعاریف و توضیحات ارائه شده است.

Schaum’s Outline of English Grammar به زبان‌آموزانی توصیه می‌شود که از سبک‌های سنتی یادگیری بهره‌مند هستند و برای حفظ گرامر نیازی به تصویرسازی و فعالیت‌های خلاقانه ندارند. با این اوصاف، Schaum’s Outline of English Grammar می‌تواند سطح گرامری هر دانش‌آموزی را از متوسط به پیشرفته ارتقا دهد، مشروط بر اینکه به برنامه یادگیری ساختاریافته کتاب پایبند باشید! بدین ترتیب، این کتاب به عنوان یک کتاب گرامر زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته، عالی است !

۲. کتاب A Student’s Introduction to English Grammar

این کتاب گرامر دانشجویی، نسخه بسیار ارزان‌تر و کوتاه‌تری از Cambridge Grammar of the English Language است که یک کتاب گرامر برجسته با بیش از 1800 صفحه می‌باشد. در مقایسه، A Student’s Introduction to English Grammar اندازه کمتری در حدود 300 صفحه دارد.

هر دو کتاب توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شده‌اند؛ اما این نسخه بسیار در دسترس‌تر است و برای دانش‌آموزانی است که هنوز اطلاعات زیادی در مورد دستور زبان انگلیسی ندارند. همچنین در پایان هر فصل، تمرین هایی دارد تا بتوانید آنچه را که یاد گرفته‌اید، به کار ببرید.

۳. کتاب ESL Intermediate/Advanced Grammar

اگر از یادگیری زبان انگلیسی از طریق کتاب‌هایی که چالش‌های منحصربه‌فرد زبان‌آموزان انگلیسی را درک نمی‌کنند، خسته شده‌اید، ESL Intermediate/Advanced Grammar به عنوان بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی برای شما مناسب خواهد بود. این کتاب توسط یک نویسنده دو زبانه نوشته شده که می‌داند یادگیری زبان دوم چگونه است و محتوا را به گونه‌ای توضیح می‌دهد که برای دانش‌آموزان ESL عالی است.

این کتاب ترکیبی از کتاب درسی و کتاب کار است و ساختارهای گرامری مختلف را توضیح می‌دهد و همچنین مشکلات مختلفی را در رابطه با موضوعات متفاوت به شما ارائه می‌دهد. ESL Intermediate/Advanced Grammar پر از استراتژی‌های تست‌زنی برای کمک به دانش‌آموزان برای آماده‌شدن جهت امتحان تافل است و اصول اولیه مقالات، حروف اضافه و ساختار افعال را پوشش می‌دهد.

این کتاب با واژه‌نامه جامع ارائه می‌شود، بنابراین لازم نیست هر بار که مطالعه می‌کنید، یک فرهنگ لغت جداگانه به همراه داشته باشید.

اگر در حال آماده‌شدن برای امتحان مهارت زبان انگلیسی هستید، ESL Intermediate/Advanced Grammar کتابی است که باید به مجموعه مطالعاتی خود اضافه کنید!

۴. کتاب Complete English Grammar Rules

شما می توانید کتاب Complete English Grammar Rules را به عنوان یک راهنمای گرامری مستقل استفاده کنید، زیرا بیش از 500 صفحه دارد و بسیار جامع است. موضوعات کتاب بر اساس درجه سختی مرتب شده‌‌اند و می‌توان آن‌ها را به تنهایی مطالعه کرد. یکی از ویژگی‌های Complete English Grammar Rules این است که در پایان هر فصل یک آزمون کوتاه و چند گزینه‌ای وجود دارد تا هر آنچه آموخته‌اید را به چالش بکشید.

۵. کتاب The Blue Book of Grammar and Punctuation

The Blue Book of Grammar and Punctuation به سبک کتاب کار است که قواعد گرامر زبان انگلیسی را با توضیحاتی کوتاه ارائه می‌دهد.

برای هر فصل در انتهای کتاب، آزمون‌هایی وجود دارد. این کتاب جدای از دستور زبان، قوانین نقطه‌گذاری و حروف بزرگ را نیز پوشش می‌دهد که می‌تواند در انگلیسی بسیار گیج‌کننده به نظر برسد!

۶. کتاب McGraw-Hill Handbook of English Grammar and Usage

McGraw-Hill Handbook of English Grammar and Usage یک کتاب گرامر کلاسیک است که اغلب در کلاس‌های درس استفاده می‌شود و به ویژه برای یادگیری نحوه استفاده از گرامر در نوشتن متون، عالی است. مطالعه این کتاب بسیار راحت است. در پایان هر فصل، ‌خلاصه‌ای از آنچه خوانده‌اید، ارائه می‌شود تا بتوانید درس‌ را دوره کنید.

نکته قابل توجه در مورد McGraw-Hill Handbook of English Grammar and Usage این است که اغلب اشتباهات گرامری را که زبان‌آموزان تکرار می‌کنند، تحت پوشش قرار می‌دهد. در مقایسه با سایر کتاب‌های دستور زبان، خواندن McGraw-Hill Handbook of English Grammar and Usage خیلی خشک نیست و کمی طنز هم در کتاب وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *