بهترین منابع و کتاب‌ها برای خودآموزی زبان انگلیسی

فرقی ندارد که انگلیسی زبان مادری شما باشد یا زبان دومی که آن را یاد می‌گیرید؛ زبان انگلیسی رایج‌ترین زبان در جهان است. تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند درب موفقیت را به روی برنامه‌های تحصیلی و مشاغل پر تقاضا در سراسر جهان باز کند؛ به همین دلیل است که در این مقاله می‌خواهیم در مورد ۱۵ کتاب خودآموز زبان انگلیسی صحبت کنیم. فرقی هم ندارد که یک زبان آموز انگلیسی به عنوان زبان دوم باشید یا یک انگلیسی زبان بومی که می‌خواهد دایره لغات خود را گسترش دهد، در این مطلب منابع خودآموز زبان انگلیسی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند در مسیر دشوار یادگیری زبان انگلیسی، شما را همراهی کنند. پس اگر شما هم می‌خواهید زبان انگلیسی را خیلی سریع و در خانه یاد بگیرید، با ما همراه باشید.

نکاتی که پیش از خرید کتاب خودآموز زبان انگلیسی باید در نظر بگیرید

یکی از بهترین روش های خودآموز زبان انگلیسی، مطالعه کتاب‌های آموزشی است. هنگام جستجوی کتاب یادگیری زبان انگلیسی، فاکتورهای مهم زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

برای شروع، باید به این فکر کنید که کدام نوع کتاب برای شما مناسب خواهد بود: این بدان معنی است که ابتدا سطح زبان انگلیسی خود را شناسایی کنید. برای تشخیص سطح زبان انگلیسی خود می‌توانید در آزمون‌های آنلاین تعیین سطح شرکت کنید.

سپس، باید کتابی را هدف قرار دهید که نیازهای زبانی شما را برطرف کند. به عبارت دیگر، آیا اهداف شما صرفاً یادگیری اصول اولیه زبان انگلیسی، آماده شدن برای سفر به یک کشور انگلیسی زبان، ورود به یک دانشگاه انگلیسی زبان یا یادگیری زبان انگلیسی تجاری است؟ کتاب‌های زیر طیف وسیعی از اهداف و سطوح یادگیری را برای شما پوشش می‌دهند.

همچنین باید به این فکر کنید که چه نوع منابع اضافی برای شما به عنوان یک یادگیرنده جذاب است.

به عنوان مثال، زبان آموزانی که به دنبال تمرین تلفظ هستند و یا هر زبان آموزی که به دنبال فعالیت‌های شنیداری است، می‌تواند روی کتاب‌هایی تمرکز کند که دارای همراه صوتی هستند. زبان آموزان بصری ممکن است کتابی بخواهند که تصاویر واضح زیادی را برای توضیح مفاهیم انگلیسی در خود داشته باشد.

اگر می‌خواهید خود را در طول مسیر یادگیری زبان انگلیسی، آزمایش کنید، باید به سراغ یک کتاب آموزشی بروید که دارای تمرین و آزمون باشد تا بتوانید پیشرفت خود را بررسی کنید. اگرچه بسیاری از کتاب‌ها دارای کتاب‌های کار همراه یا فعالیت‌های پیشنهادی هستند؛ اما همه آن‌ها پاسخ سؤالات آزمون‌ها را ندارند. کتاب آموزشی می‌تواند مناسب باشد که همراه با آزمون، پاسخ سؤالات را هم داشته باشد تا شما دریابید که آیا به سؤالات، پاسخ صحیح داده‌اید یا خیر.

در نهایت، تعداد زیادی کتاب آموزشی انگلیسی وجود دارد که با اجزای آنلاین به شکل بازی، ویدیو یا فعالیت‌های دیگر همراه است که می‌تواند برای زبان ‌آموزان تعاملی بسیار مفید باشد.

البته، بیشتر کتاب‌های آموزشی شامل همه موارد فوق نیستند. موارد نام‌برده‌شده را رتبه‌بندی کرده و درجه اهمیت هر یک را برای خود مشخص کنید. سپس به سراغ کتابی بروید که متناسب با نیازها و سبک یادگیری شما باشد.

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از کتاب می‌تواند یک شروع عالی باشد؛ اما این کار برای یادگیری یک زبان خارجی کافی نیست! وقتی زبان آموزان آنچه را که در کتاب‌های آموزشی می‌خوانند، به طور بصری مشاهده می‌کنند، نکات یادگیری زبان بهتر در ذهن آن‌ها می‌نشیند. به همین دلیل ایده خوبی است که همراه با مطالعه کتاب آموزش زبان انگلیسی، فیلم انگلیسی برای تقویت زبان هم تماشا کنید.

ویدئوها منابع معتبری برای خودآموز زبان انگلیسی هستند؛ مانند موزیک ویدئوها و تبلیغات. تماشای ویدئو به شما فرصتی می‌دهد تا تمام مفاهیمی را که در کتاب‌های خود یاد می‌گیرید، در عمل توسط انگلیسی زبانان بومی مشاهده کنید. همه ویدئوهای آموزشی با فلش کارت، تمرین، رونوشت و زیرنویس‌های تعاملی همراه هستند تا به شما کمک کنند در حین تماشا کردن، به طور فعال یاد بگیرید. این یک روش سرگرم‌کننده برای تمرین مهارت‌های جدید کتاب آموزش زبان انگلیسی است. ویدئوها بر اساس ژانر و سطح یادگیری سازماندهی شده‌اند، بنابراین یافتن بهترین‌ها برای شما آسان خواهد بود.

۱۵ منبع و کتاب برای خودآموز زبان انگلیسی

کتاب‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی در بازار موجود است و همین موضوع، انتخاب را دشوار می‌کند. به همین دلیل، در ادامه می‌خواهیم بهترین منابع و کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح به شما معرفی کنیم. بدین ترتیب، پس از تعیین سطح زبان انگلیسی خود می‌توانید کتاب مناسب برای سطح خود را خریداری کنید.

۵ کتاب برتر زبان انگلیسی برای مبتدیان

۱. کتاب English for Everyone Course Book: Level 1 Beginner

کتاب English for Everyone Course Book: Level 1 Beginner مجموعه‌ای از کتاب‌های آموزشی شرکت معروف انتشارات غیرداستانی DK با شهرت فوق‌العاده در دنیای کتاب‌های آموزشی است.

این کتاب آموزشی برای مبتدیان، تمام موضوعات اصلی انگلیسی مانند واژگان مربوط به محل کار، خانه، فعالیت‌های اوقات فراغت و … را پوشش می‌دهد. این کتاب به طور خاص برای خودآموزی طراحی شده است، بنابراین برای زبان آموزانی که به دنبال کتابی مناسب برای قدم‌های اولیه یادگیری زبان انگلیسی هستند، می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل باشد.

همچنین این کتاب طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها را در بر می‌گیرد که تمام مهارت‌های مهم زبانی را شامل می‌شود: صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن. این کتاب دربردارنده تصاویر و تمرین‌های زیادی است و بر قواعد واژگان و دستور زبان تمرکز دارد.

ناگفته نماند که کتاب English for Everyone Course Book: Level 1 Beginner با فعالیت‌ها و درس‌های صوتی همراه است که به‌ صورت آنلاین یا از طریق برنامه تلفن همراه در دسترس هستند.

۲. کتاب Cutting Edge: Elementary

کتاب Cutting Edge: Elementary یک انتخاب عالی برای زبان آموزان مبتدی است که به دنبال کتابی مناسب سطح خود هستند تا بتوانند به راحتی زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

شما می‌توانید هر آنچه که نیاز دارید را خریداری کنید: کتاب دانش آموزان، کتاب مخصوص معلمین، کتاب کار همراه با پاسخ، صوت آنلاین، دسترسی به آزمایشگاه آنلاین انگلیسی و … .

کتاب آموزشی دانش آموزان و دی وی دی همراه آن به ۱۲ واحد تقسیم شده است و شامل فعالیت‌های گفتاری و تمرین‌های تصویری و صوتی می‌باشد. این فعالیت‌ها بر کاربرد درس‌های فرهنگی و توجه به مسائل جهانی متمرکز هستند.

یکی از جالب‌ترین اجزای این کتاب درسی، پورتال آنلاین همراه با نام MyEnglishLab است و توصیه می‌کنیم بسته‌ای را دریافت کنید که شامل دسترسی به وب باشد.  MyEnglishLabنه تنها دارای محتوای ویدئویی و صوتی اضافی است، بلکه فعالیت‌هایی با ضبط صدا هم دارد که می‌تواند برای زبان آموزانی که به دنبال تمرین مهارت‌های گفتاری و تلفظ هستند، بسیار مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *