بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه

امروزه امکان یادگیری زبان انگلیسی در خانه وجود دارد و افراد زیادی به دنبال یادگیری زبان انگلیسی در اوقات فراغت خود هستند. بدین ترتیب بهتر است یک برنامه مطالعه داشته باشید و به آن پایبند باشید تا در خانه بتوانید زبان انگلیسی را بیاموزید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که به سطح زبان انگلیسی خود و نقاط قوت و ضعف خود فکر کنید. شاید شما در گرامر خوب باشید؛ اما مهارت‌های گفتاری شما خیلی خوب نباشد. با این اوصاف، باید یک برنامه مطالعه شخصی تنظیم کنید تا مهارت‌های گفتاری خود را بهبود بخشید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد بهترین روش یادگیری زبان در منزل از صفر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

برای مطالعه روی مبل راحتی خود برنامه ریزی کنید!

یکی از مزایای اصلی یادگیری زبان انگلیسی در خانه این است که می‌توانید روی مبل راحتی خود بنشینید و بدون احساس خستگی، زبان انگلیسی را بیاموزید. روش‌های زیر را برای یادگیری زبان انگلیسی روی مبل راحتی خود در پیش بگیرید:

یک برنامه ساده و جدول زمانی مطالعه تهیه کنید

برای اطمینان از پیشرفت خود و داشتن برنامه‌ریزی منظم در هر هفته، مهم است که اهداف روشن و زمان‌بندی دقیق را برای خود تعیین کنید:

  • در چه روزهایی وقت بیشتری برای مطالعه دارید؟
  • کدام روزها واقعاً شلوغ هستند و بهتر است در آن روزها مطالعه را کنار بگذارید؟
  • چگونه می‌توانید سرگرمی‌ها یا علایق موجود خود را با زبان انگلیسی مرتبط کنید؟
  • آیا از اینکه تنها درس می‌خوانید خوشحال هستید یا دوست دارید با افراد دیگر نیز تمرین کنید؟

کتابخانه انگلیسی خود را ایجاد کنید

به سراغ کتاب‌های درسی و سایر کتاب‌هایی که از قبل در خانه دارید، بروید و نگاهی به آن‌ها بیندازید. تصمیم بگیرید که کدام یک از این منابع هنوز مفید یا جالب هستند و آن‌ها را در کتابخانه انگلیسی خود قرار دهید. حال به کتاب‌هایی فکر کنید که جایشان در کتابخانه شما خالی است و نسخه کاغذی یا دیجیتالی آن‌ها را تهیه کنید.

با فرهنگ پشت زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید!

اگر علاقه زیادی به فرهنگ انگلستان یا ایالات متحده دارید، یادگیری زبان انگلیسی در خانه می‌تواند برایتان جالب‌تر باشد. زبان و فرهنگ ارتباط نزدیکی با هم دارند، بنابراین درک یکی بدون دیگری اغلب دشوار است!

زبان انگلیسی را با تماشای فیلم و ویدیو یاد بگیرید

چند ساعت در هفته را صرف تماشای تلویزیون در خانه می‌کنید؟ آیا می‌توان از این زمان برای تماشای برنامه‌ها، فیلم‌ها یا کلیپ‌های ویدیویی به زبان انگلیسی استفاده کرد؟ این کار می‌تواند یک راه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه باشد و همچنین می‌تواند به شما در درک بیشتر فرهنگ بریتانیایی یا آمریکایی کمک کند.

فیلم‌های زبان اصلی را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید

وقتی برای اولین بار شروع به تماشای فیلم به زبان انگلیسی می‌کنید، ایده خوبی است که زیرنویس انگلیسی فیلم را هم ببینید.

اخبار انگلیسی زبان را تماشا کنید

تماشای اخبار به زبان انگلیسی در ابتدا ممکن است دشوار باشد، زیرا خبرخوان‌ها خیلی سریع صحبت می‌کنند. با این حال، اگر هر روز 10 تا 15 دقیقه اخبار تماشا کنید، خیلی زود دایره لغات و مهارت‌های شنیداری خود را بهبود خواهید داد. خبرخوان‌ها اغلب کلمات و عبارات یکسانی را تکرار می‌کنند، بنابراین می‌توانید واژگان جدید را به خاطر بسپارید و اخبارهای آینده را بهتر درک کنید.

کلیپ‌های یوتیوب را تماشا کنید

به هر زمینه‌ای که علاقه داشته باشید، می‌توانید کلیپ‌های دوست داشتنی زیادی در یوتیوب پیدا کنید. تماشای ویدیوهای کوتاه راحت‌تر از برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی است، بنابراین کلیپ‌های یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی عالی هستند.

مهارت شنیداری خود را بهبود بخشید

اگر یک شنونده خوب باشید، می‌توانید بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. توسعه مهارت‌های شنیداری به شما کمک می‌کند تا صحبت‌های دیگران را درک کنید و ساختارهای دستوری را یاد بگیرید. در بسیاری از موقعیت‌ها، با گوش دادن بیشتر از صحبت کردن، یاد خواهید گرفت! در ادامه چند نکته بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند تا برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه، مهارت‌های شنیداری خود را بهبود بخشید:

یادگیری زبان انگلیسی در خانه با موسیقی مورد علاقه شما

اگر شما عاشق موسیقی هستید، پس باید چند آلبوم انگلیسی زبان در مجموعه خود داشته باشید! آهنگ‌های مورد علاقه خود را انتخاب کرده، آن‌ها را ترجمه کنید و لغات جدید یا اصطلاحات عامیانه را یاد بگیرید.

پادکست دانلود کنید

پادکست‌ها می‌توانند گزینه خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه و تقویت مهارت شنیداری شما باشند. می‌توانید پادکست‌ها را به صورت زنده پخش کنید یا آن‌ها را دانلود کنید تا در زمان مناسب‌تری به آن‌ها گوش دهید. ایده خوبی است که مجموعه‌ای از پادکست‌های مورد علاقه خود را یکجا جمع کنید. سپس می‌توانید چندین بار در طول چند هفته به آن‌ها گوش دهید تا واژگان بیشتری را به خاطر بسپارید.

کتاب‌های صوتی را به صورت آنلاین گوش دهید

اگر خواندن کتاب‌ به زبان انگلیسی برایتان دشوار است، یک کتاب صوتی می‌تواند برای شما مناسب باشد! برای یافتن کتاب‌های الکترونیکی قابل دانلود، «کتاب‌های صوتی رایگان آنلاین» را در گوگل جستجو و به آن‌ها به صورت آنلاین گوش دهید یا آن‌ها را دانلود کنید.

گرامر را شروع کنید

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را به درستی صحبت کنید، باید مدت زمانی را برای مطالعه گرامر زبان اختصاص دهید. یک کتاب درسی مخصوص گرامر را انتخاب کنید و برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه، یادگیری گرامر را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *