كتاب داستان انگليسي | معرفی کتاب داستان انگلیسی برای یادگیری زبان

خواندن و درک مطلب یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود زبان انگلیسی است. فرقی هم ندارد که در حال آماده شدن برای امتحان کمبریج باشید یا فقط برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی خود مطالعه می‌کنید؛ خواندن یک راه فوق العاده عالی برای درک واژگان جدید، کشف ساختارهای جدید، کشف عبارات پیچیده و درک واقعی زبان است. با این حال، متأسفانه، گاهی اوقات پیدا کردن کتاب داستان مناسب می‌تواند دشوار و چالش‌برانگیز باشد. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم بهترین کتاب داستان انگلیسی برای یادگیری زبان را به شما معرفی کنیم. پس اگر شما هم به دنبال یادگیری و بهبود زبان انگلیسی خود هستید،‌ ما را در این مقاله همراهی کنید.

فواید خواندن کتاب داستان انگلیسی

هر چه بیشتر بخوانید، اطلاعات بیشتری خواهید داشت! اگر عاشق خواندن هستید، اما کمی از خواندن یک رمان کامل به زبان انگلیسی می‌ترسید، باید بگوییم که ترس شما عادی است؛ اما نباید اجازه دهید که این ترس از شکست، شما را از خواندن کتاب داستان انگلیسی دور کند. شاید اگر با فواید خواندن کتاب انگلیسی آشنا شوید، اشتیاق‌تان برای شروع مطالعه بیشتر شود:

۱. با هر کتابی که می‌خوانید، مهارت‌های مطالعه و درک مطلب انگلیسی خود را بیشتر می‌کنید

برای شروع، می‌توانید به سراغ چند کتاب داستان ساده (ماننده شازده کوچولو) بروید که درک آن‌ها چندان دشوار نیست. به هر حال، خوب است که هر چند وقت یک‌بار برای خود چالش زبانی ایجاد کنید. چگونه می‌خواهید در زبان انگلیسی پیشرفت کنید؟ بدون چالش که نمی‌توان پیشرفت کرد! پس همین حالا شروع کنید و دست به کار شوید.

۲. خواندن پاداش دارد

توانایی خواندن یک کتاب به زبان دیگر و درک آن، یک دستاورد بزرگ است! لحظه‌ای که صفحه آخر را می‌خوانید، کتاب را می‌بندید و به مسیر طی‌شده فکر می‌کنید، احساس موفقیت خواهید کرد. با گذشت زمان، سرعت مطالعه شما بالاتر می‌رود! ممکن است سریع‌تر از آنچه فکر می‌کردید، به آخرین صفحه رمان انگلیسی برسید. وقتی شروع به خواندن کتاب‌ کنید، دیگر نمی‌توانید آن را زمین بگذارید!

۳. مطالعه تمرینی برای یادگیری زبان است

خواندن کتاب داستان انگلیسی به بهبود دایره لغات و درک متون کمک می‌کند و در برخی موارد حتی ممکن است اطلاعات بیشتری را در مورد کشورهای مختلف و فرهنگ‌های آن‌ها به شما بدهد. همچنین شما می‌توانید با سرعت مورد نظر خود در خواندن کتاب پیش بروید. در حین گوش دادن به پادکست‌ها و رادیو، باید با فردی که صحبت می‌کند، هماهنگ باشید؛ اما در حین خواندن کتاب، می‌توانید به آرامی یا به سرعتی که می‌خواهید، مطالعه کنید. اگر مطلبی را متوجه نشدید، کافی است دوباره پاراگراف را بخوانید و معنی کلمات جدید را در لغت‌نامه جستجو کنید!

۴. مطالعه کتاب ذهن را باز می‌کند

مطالعه کتاب داستان کوتاه انگلیسی، ذهن را باز می‌کند. ذهن شما را به روی تجربیات و دیدگاه‌های جدید باز می‌کند. چه راهی بهتر از مطالعه برای درک طرز تفکر یک نفر وجود دارد؟ ممکن است اطلاعات جدیدی در مورد زبان، فرهنگ، جامعه و تاریخ بیاموزید که قبلاً هرگز نمی‌دانستید.

۵. مطالعه کتاب سرگرم‌کننده است!

به طور کلی، مطالعه کتاب داستان زبان انگلیسی، یک راه لذت‌بخش و آرامش‌بخش به عنوان خودآموز زبان انگلیسی بدون هیچ استرسی است. زبان آموزان وقتی کتاب‌هایی را انتخاب می‌کنند که از لغات و اصطلاحات پیچیده و دشوار استفاده کرده، ناامید می‌شوند. شما باید در انتخاب اولین کتاب‌های انگلیسی، بسیار هوشمندانه عمل کنید تا تجربه مثبتی را برای خود رقم بزنید.

۱۷ کتاب داستان انگلیسی برای یادگیری زبان

بهترین کتاب‌های داستان انگلیسی برای یادگیری زبان به شرح زیر هستند:

۱. The Curious Incident of the Dog in the Night نوشته Mark Haddon

The Curious Incident of The Dog in the Night Time داستان پسر جوانی به نام کریستوفر است که از اوتیسم رنج می‌برد. کریستوفر به یک مدرسه خاص می‌رود و درک و برقراری ارتباط با افراد دنیای بیرون برایش بسیار سخت است. او متوجه می‌شود که سگ همسایه‌اش به قتل رسیده است و تصمیم می‌گیرد که این جنایت را بررسی کند. این کار او را به سفری ترسناک و چالش‌برانگیز می‌برد که زندگی او را تغییر می‌دهد.

داستان توسط کریستوفر روایت می‌شود و در نتیجه، زبان آن ساده و قابل درک است. داستان کوتاه آن نیز خواندن این کتاب داستان انگلیسی را حتی برای مبتدیان آسان می‌کند!

۲. Fantastic Mr Fox نوشته Roald Dahl

نکته مهمی که هنگام انتخاب کتاب برای بهبود زبان انگلیسی خود باید در نظر بگیرید، انتخاب کتاب داستان انگلیسی برای کودکان است. کتاب داستان Fantastic Mr Fox برای کودکان نوشته شده و به همین دلیل،‌ زبانی بسیار ساده و قابل فهم دارد.

Fantastic Mr Fox داستان سه کشاورز محلی و یک روباه حیله‌گر را روایت می‌کند که جوجه‌ها، غازها و سیب آن‌ها را می‌دزدد تا به خانواده و دوستانش غذا بدهد. بوگیس، بانس و بین (سه کشاورز داستان) قصد دارند روباه را در خانه‌اش گیر بیندازند؛ اما آقای فاکس فوق‌العاده نقشه‌ای برای خودش دارد … .

یکی از نکات جالب این کتاب، تصاویر کوئنتین بلیک است. خواندن کتاب با تصاویر می‌تواند به درک بهتر داستان کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *